myjnia ręczna
 
Myjnie parowe
forum o myjni ręcznej
 
 
wlasny biznes, pomysl na firme
 
przedszkole niepubliczne warszawa
 
automatyczne skrzynie biegów, regeneracja konwerterów
 
reklama w emyjnie.pl
 
 
 
 
 
 

 

Myjnia dla samochodów ciężarowych.

Należy do skomplikowanych elementów ( ze względu na gabaryty) i bardzo drogich. W Polsce jak na razie mamy niewiele tego typu urządzeń. Jednak nasz kraj jako, że jest na drodze łączącej zachód Europy ze wschodem jest oblegany przez tiry i inne pojazdy dostawcze. W naszych warunkach można spotkać wiele „myjni dla TiR-ów” ale są one najczęściej ręczne (ciekawe ile zajmuje obsłudze umycie kolosa). Dlatego analizując plany wielkich firm światowych można przypuszczać że w niedalekiej przyszłości nastąpi wysyp profesjonalnych myjni dla TIR.

Konstrukcji jest wiele od stojących na zewnątrz przez które się przejeżdża, po myjnie tunelowe w których ciężarówka jest ciągnięta przez specjalne podesty i następują kolejne etapy mycia. Te są właśnie najbardziej popularne na zachodzie i w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie mawiają, że brudna ciężarówka to potencjalny przestępca dlatego są one zawsze zadbane i czyste. I dlatego tam to jest taki dobry biznes.

Ile kosztują takie konstrukcje?

To zależy większość rozwiązań tunelowych oscyluje 1 – 2 000 000 $ (zależnie od kosztów gruntu i nieruchomości) Jednak jedno jest ważne – szybo się zwraca.

Stałe konstrukcje stojące na zewnątrz (system pojedynczych szczotek) przez które się przejeżdża kosztują dużo mniej ~ 200 000 zł.

Jest wielu producentów takich myjek jak:

  • Mytruckwash,
  • Daerg,
  • Istobal,
  • Inne

Zdjęcia wybranych myjni dla samochodów ciężarowych:

myjnia tunelowa myjkamyjnia

 

myjnia portalowamyjnia dla ciężarówekmyjnia dla ciężarówek

 

myjnia tir

 

W naszym dziale dodatki znajdziesz dużo więcej ciekawych i nietypowych rozwiązań myjni samochodowych.