myjnia motocyklowa
 
Myjnia parowa
 
 
wlasny biznes, pomysl na firme
 
przedszkole niepubliczne warszawa
 
automatyczne skrzynie biegów, regeneracja konwerterów
 
reklama w emyjnie.pl
 
 
 
 
 
 

 

Myjnia dla motocykli

pewna firma, o której w USA zrobiło się głośno zaprezentowała pierwszą automatyczną myjnie dla motocykli. Harrell`s Wasch Systems.

Firma posiada prawie 30 - letnie doświadczenie w budowie automatycznych myjni samochodowych i ciężarowych. Jednak rosnąca liczba motocykli na drogach skłoniła właścicieli do opracowania pierwszej w świecie, całkowicie automatycznej myjni motocyklowej.

Zamienia ona 2 godzinne ręczne mycie w pięciominutową przejażdżkę. Oczywiście należy tutaj dodać, że mycie jest całkowicie bezdotykowe. Firma obecnie jest na etapie załatwiania wszystkich patentów i przygotowuje debiut urządzenia na szerokim rynku.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych jest 24 000 000 motocyklistów, co oznacza, że rynek jest olbrzymi. W Polsce według różnych szacunków sprzedano w całym 2007 roku około 8000 motocykli (razem z markowymi skuterami, quadami), a sama sprzedaż Chińskich i Tajwańskich skuterów oscyluje wokół 70 000 sztuk. Najważniejsze jest jednak to, że rynek rozwija się w tempie 10 – 15 % rocznie. Ponad pół wieku temu wynaleziono myjnię automatyczną i od tamtego czasu szukano rozwiązania problemu brudnych motocykli.

Poza myciem ręcznym nic nie zaprojektowano, aż do dzisiaj. Teraz tysiące inżynierów – konstruktorów, entuzjastów jeździ by wypróbować całkowicie automatyczną myjnię motocyklową.

Firma rozwijała się przez około 30 lat. Doskonaląc wszystkie produkty i wprowadzając innowacje. Teraz pozostaje nam tylko poczekać na debiut komercyjny i kupić kilka takich urządzeń, jeżeli chciałbyś rozszerzyć działalność w swojej myjni, bądź otworzyć zupełnie nową to jest urządzenie dla Ciebie.

Ile kosztuje myjnia bezdotykowa?

Koszt :

zakładając ,że posiada się grunt to otwarcie około 250 000 – 1 000 000 zł zależnie od kosztów postawienia i urządzenia,

wyposażenie dodatkowe (poczekalnia, reklama, urządzenie wnętrza biura, około 20 000 – 50 000 zł,
Zyski

długofalowe, zależne od pogody i pory roku, średnio należy przyjąć 5 000 – 25 000 zł – zależnie od ilości stanowisk i „obłożenia”

Wszystkie wyliczenia są tylko i wyłącznie symulacjami autora powyższego artykułu

Jak założyć własną firmę - przeczytaj.

Kilka fotografii poniżej ilustruje wygląd takich typowych myjni motocyklowych. Obecnie tego typu urządzenia nie są spotykane w Polsce jak i nawet w europie.

myjnia motocyklowa

 

 

 

 

 

W naszym dziale dodatki znajdziesz dużo więcej ciekawych i nietypowych rozwiązań myjni samochodowych.